Veel pole kadund kõik! – Carl Robert Jakobson 180

,

26. juulil on Carl Robert Jakobsoni 180. sünniaastapäev. Jakobson, tekstiautorina tuntud ka “Linnutaja” pseudonüümi all, soovitas 1869. aasta talvel luua Cimze seminari värskel lõpetajal Aleksander Kunileidil muusika Lydia Koidula tekstile “Mu isamaa on minu arm”. Nagu teada, oli see laul üks kahest eesti helilooja teosest, mis oli kavas I Eesti laulupeol. Linnutaja enda tekstile on Kunileid loonud ilmselt aegumatut pealkirja kandva meeskooriteose – “Veel pole kadund kõik”, mis ilmus 1871. aastal Jakobsoni enda väljaandes “Wanemuine kandle healed. Nelja healega meeste koorid. Wälja annud C. R. Jakobson. Tõine jagu.”

Kas olete laulnud?

,

Maailma tabanud viirusepuhangu tõttu on kogu muusikaelu olnud pausil tänaseks juba üle aasta. Praegu, 2021. aasta kevadel vaatame aga lootusrikkalt tulevikku ja loodame, et suvel või hiljemalt sügisel saame jälle hakata normaalset elu elama ja kohtume jälle proovisaalides ja kontsertidel. Noodiriiul püüab hoolitseda selle eest, et meie kõigini jõuaks uus muusika, millest saaksime rõõmu tunda. Ilmunud on kogumik Eesti segakoorimuusikaga “Kas olete laulnud? Segakoorilaule 2021”. Kogumik sisaldab Mariliis Valkoneni, Mart Siimeri, Mari Vihmandi, Mari Amori, Ardo Ran Varrese, Kadri Hundi ja Andres Lemba loomingut. Kogumiku pealkiri on inspireeritud Mari Amori teose “Jumala juurde saamise test” Valdur Mikita poolt kirjutatud teksti ühest korduvast fraasist: “Kas olete laulnud?”

Tallinna metodisti kirikus kõlas uus koorimuusika

,

Vaatamata koroonaviiruse poolt põhjustatud ebameeldivustele viis Eesti Kooriühing L 7. novembril 2020 Tallinna metodisti kirikus läbi uue koorimuusika kontserdi. Kontserdi kunstiline juht oli Nele Erastus. Kontserdi salvestas Klassikaraadio ja see on järelkuulatav siit. Kontserdil kõlanud uudistteoste hulgast on Noodiriiulil rõõm teha kättesaadavaks Mariliis Valkoneni teos Peep Ilmeti tekstile “Hingan”.

Oh õiska ja laula!

,

Just sellist pealkirja kandis algselt Karl August Hermanni laul, mida meie tunneme kui “Oh laula ja hõiska”. Mõnikord on huvitav juurte juurde tagasi minna ja uurida, kuidas “alguses” oli. Eesti Ajaloomuuseumis puhkav käsikiri numbriga ETMM 196 M 18:2/3:8
on noodigraafikasse valatuna nüüd kättesaadav siit. Kes aga oli see toimetaja, kelle redaktsiooni me täna laulame, see on siiani saladuseks jäänud. Kui teie teate – andke ka Noodiriiulile teada!

Noodiriiulid on avatud!

,

Tere! Täna, 8. aprillil 2020. aastal asetasime riiulile esimese noodi – Mari Amori teose naiskoorile “Päikese tõusu aegu”. Aitäh Marile usalduse eest!
Pikk ettevalmistustöö on seljataga ja noodipood on avatud kõigile, lähedalt ja kaugelt. Teeme kõik selleks, et see oleks ühe pika ja viljaka tee algus!